Útočisko pre ľudí z Ukrajiny

Pomôžte ľuďom z Ukrajiny nájsť útočisko na Slovensku.

Od vypuknutia konfliktu na Ukrajine sa snažíme ľuďom utekajúcim z Ukrajiny poskytovať spoľahlivé informácie, pomáhať im s orientáciou na Slovensku a poskytovať im právne poradenstvo v ich častokrát komplikovaných situáciach.

Našim cieľom je, aby sa k traume z vojny a úteku nepridávali aj komplikácie spôsobené nedostatkom informácií k pobytu na Slovensku či ďalším krokom ku bezpečiu. Preto sme hneď od začiatku ruskej invázie spustili:

📞 non-stop telefonickú linku pre ľudí prichádzajúcich z Ukrajiny, kde im naši právnici*čky a dobrovoľníci*čky pomáhajú s praktickými otázkami ohľadne príchodu na Slovensko,

🌐 trojjazyčnú informatívnu webstránku www.ukraineslovakia.sk, ktorú pravidelne aktualizujeme aby na nej boli čo najpresnejšie informácie,

🚂 infopoint na hlavnej vlakovej stanici v Bratislave (v spolupráci s hlavným mestom Bratislava), kde koordinujeme dobrovoľníkov*čky a pomáhame s poskytovaním informačno-právneho servisu, a

📍 centrum pomoci pre ľudí z Ukrajiny na Bottovej 7 v priestoroch bývalej náhradnej autobusovej stanice, kde sídli okrem našej právnej poradne aj cudzinecká polícia, migračný úrad a úrad práce, sociálnych vecí a rodiny (opätovne v spolupráci s hlavným mestom)

Vďaka Vášmu príspevku sa aj Vy môžete stať súčasťou našej práce.

Ďakujeme Vám za Vašu podporu.

Jednorazovo
Mesačne
10€
20€
30€
50€
10€
15€
20€
30€

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania DARUJME.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje a zašleme Vám aj informačný mail o dare. Ďakujeme!

Darca zároveň berie na vedomie, že poskytuje finančný dar bez protihodnoty a teda na platobnú operáciu sa nevzťahujú možnosti reklamácie platby ako pri nákupe služieb a tovarov.